Logistické Akce

Zde jsme pro Vás připravili seznam zajímavých logistických akcí , které pořádá buď přímo Komora logistických auditorů nebo někerý z jejich členů či spřátelených společností. Pořádáte akci, která zde chybí? Dejte nám o ní vědět.

09. 08. 2017

Logistika nákupu a řízení zásob od Logistické akademie

autor: Ing. Petr Jalůvka, DYNAMIC FUTURE s.r.o.

Trápí Vás vysoký objem skladových zásob? Stává se, že nemůžete vyrábět protože Vám chybí položky? Nakupujete díly podle skutečné potřeby, v požadovaných množstvích a termínech? Máte jasno v tom, kolik by těch zásob optimálně mělo být?

Vše kolem strategického i operativního nákupu, moderní koncepty SCM (Supplay Chain management), ale i řízení zásob nejen těch nakupovaných – to jsou témata tohoto velmi žádaného a úspěšného kurzu ze vzdělávacího programu LA.

Co nejpraktičtějším způsobem se zabýváme celou škálou aktuálních otázek od stanovování pojistných zásob přes optimalizaci objednacích režimů až po měření kvality předpovědi poptávky.

23. 08. 2017

Plánování výroby a intralogistika od Logistická akademie

Jak vyrábět co nejlevněji, nejrychleji, s nejméně lidmi a s nejméně zásobami? Jak naplánovat, co vyrábět dříve a co později? Chcete umět stanovit optimální výrobní dávky a maximálně využít výrobní kapacitu? Jaké metody použít, aby Vaše výroba byla efektivnější než doposud?

Hlavním tématem kurzu je problematika plánování a řízení výroby. Srovnáváme výhody všech známých konceptů – od klasických plánovacích systémů typu MRP přes vizualizované tahové systémy využívající kanban až po moderní informační technologie pokročilého plánování (APS). Zabýváme se nejen tzv. „štíhlou výrobou“, ale také výrobou „agilní“ a podrobně diskutujeme problematiku řízení zásob nedokončené výroby (tzv. „rozpracovanosti“).

06. 09. 2017

Workshop Štíhlá logistika

Šneka považujeme v přírodě za pomalého tvora. Jeho obvyklá rychlost je 6 – 11 m za hodinu. Proč se tedy výrobky v naších výrobách mnohdy pohybují až 10x pomaleji. Jak jejich rychlost zvýšit? Jak zajistit spolehlivost dodávek zákazníkovy? Jak udržet nízké zásoby? Jak efektivně plánovat? Tyto a jiné otázky týkající se logistické problematiky vám zodpoví naši zkušení lektoři během jednodenního tréninku na Štíhlou logistiku.

07. 09. 2017

Štíhlá výroba a logistika

autor: Rudolf Malý, ALog., Futurelogistics (www.futurelogistics.cz)

ledáte ucelený vzdělávací program, který Vás uvede do problematiky Lean Manufacturing, její historie, znalost plýtvání v procesech nejenom výrobních, ale také administrativních? Hledáte odpovědi jak nastavit spolehlivost dodávek zákazníkovi? Jak udržet nízké skladové zásoby?

13. 09. 2017

Praktický trénink Výrobní buňky od ESCARE

Tvorba lay-outu výroby, skladu, kanceláře či jiných procesně orientovaných pracovišť ovlivňuje zásadním způsobem efektivnost procesu a může chytře podpořit tok materiálu, produktivitu práce a komunikaci na pracovišti. Na našem tréninku budete mít jedinečnou možnost naučit se tvořit efektivní lay-out pracoviště interaktivní formou a pochopit při tom, jak tuto znalost aplikovat v praxi.

12. 09. 2017

Logitický audit od Logistická akademie

autor: Ing. Petr Jalůvka, DYNAMIC FUTURE s.r.o.

Chcete se naučit jak zjišťovat, co ve firmě z pohledu logistiky funguje a co ne? Trápí Vás neefektivita realizace zakázky a chcete to změnit? Chcete si udělat jasno, které činnosti souvisí s efektivní realizaci zakázky a zda a jak je realizujete? Chcete se srovnat se špičkami v oboru a připravit novou strategii, která Vám pomůže v boji s konkurencí?

19. 09. 2017

Logistika distribuce a skladování od Logistická akademie s.r.o.

autor: Ing. Petr Jalůvka, DYNAMIC FUTURE s.r.o.

Jak efektivně řídit to, co se děje se zbožím od dokončení výroby po předání zákazníkům? Jaké činnosti sem patří a jak je naplánovat a optimalizovat? Umíte odhadnout potřebu, velikost a rozmístnění skladů? Které faktory ovlivňující strategii distribuce a skladování? Kdo, kdy a v jaké míře nese riziko a náklady spojené s přepravou zboží od předávajícího ke kupujícímu?  

21. 09. 2017

Výpočty pro KANBAN od Logistické akademie

autor: Ing. Petr Jalůvka, DYNAMIC FUTURE s.r.o.

Kanban v nákupu, výrobní kanban, vizuální nebo elektronické provedení kanbanu – výhodné tahové řešení pro řízení materiálových toků a dosažení toho, aby sledovaných zásob nebylo nikdy ani málo ani moc, ale prostě „akorát“. POZOR – to vše platí, ale musíme umět rozpoznat podmínky pro efektivní nasazení kanbanu (a také včas rozpoznat, kdy již platit přestávají) a zejména musíme umět jeho parametry korektně nastavit = spočítat!

26. 09. 2017

Trénink Štíhlá výroba

Jak vypadá efektivní systém výroby? Jak probíhá LEAN Transformace a jak se tvoří výrobní systém? Přijďte na jednodenní trénink našlapaný praktickými tipy pro štíhlou výrobu od našich zkušených lektorů.

27. 09. 2017

SMED - trénink Single Minute Exchange to Die

Rozdíl mezi vítězem a poraženým bývá často v setinách sekundy. Jak lze na tuto zkušenost, pohlížet v prostředí výroby? Umět rychle reagovat na změnu a přeorganizovat výrobu dle požadavku zákazníka umí dobře jen ti nejlepší. Pojďte si spolu se zkušenými lektory vyzkoušet metodiku rychlých změn a po návrhu zlepšení zjistit její dopad do skutečné výroby.

05. 10. 2017

ZERO WASTE v logistice od Logistická akademie s.r.o.

autor: Ing. Petr Jalůvka, DYNAMIC FUTURE s.r.o.

Stejně jako mnoho činností je i ta logistická stále náročnější a obsáhlejší. Narůstající objemy toků, přeprav, operací se stále detailnějšími zadáními, v kombinací s průniky stále pokročilejších technologií, tvoří z logistiky nedílnou a ne-li jednu z nejdůležitějších součástí procesu.

18. 10. 2017

Jak na Totálně produktivní údržbu? Praktický trénink

Znakem dnešní doby je masivní nástup technologií do všech oblastí lidského konání. I ve výrobě se stále častěji spoléháme na technologické vybavení než na lidskou sílu. Stroje pro nás představují zvýšení kvality a produktivity práce při zachování anebo dokonce snížení nákladů. S tímto trendem samozřejmě ruku v ruce rostou i nároky na údržbu a starost o zařízení. Jak tyto nároky zvládat? Jak realizovat efektivní údržbu? Tyto a další otázky s vámi budou diskutovat naši zkušení lektoři.

17. 10. 2017

Inovace v logistice od Logistická akademie

autor: Ing. Petr Jalůvka, DYNAMIC FUTURE s.r.o.

Logistika je nedílnou součástí soukromého i profesního života. Zatímco v tom soukromém se snažíme využívat všech dostupných prostředků a inovací pro zlepšení našeho života a s ním i životní logistiky, v profesní praxi často pokulháváme a inovací je často míněn nový graf, či další makro v excelu. Je to však vše? Co může nabídnout aktuální vývoj a výzkum? Co aplikovaná řešení a hlavně není nejdůležitější inovací změna pohledu a rozsahu logistiky vůbec?

20. 10. 2017

Strategický a finanční controlling a stanovení efektivních KPI od Logistická akademie s.r.o.

autor: Ing. Petr Jalůvka, DYNAMIC FUTURE s.r.o.

Umíte na základě výsledků hospodaření firmy posoudit efektivnost naplňování firemní strategie? Víte jak zvýšit konkurenceschopnost lepším řízením základních procesů? Chcete se naučit jednoduše prezentovat ukazatele firmy pomocí spidergrafů? Umíte používat marketingový controlling? Chcete se naučit moderní metodu zpracování finančního plánu pomocí indikativního plánování?

08. 11. 2017

Poka Yoke - trénink výroby bez chyb

Každý zákazník požaduje perfektní kvalitu. Současné komplexní procesy výroby a logistiky vynakládají extrémní nároky na zajištění kvality výstupů. Jak zajistit chybuvzdornost procesů a tím jejich stabilitu? Pojďte si spolu se zkušenými lektory vyzkoušet metodiku Řízení kvality v procesu a po návrhu zlepšení zjistit její dopad do praxe.

29. 11. 2017

Trénink řízení výroby s SFM

Řízení výroby je nelehká disciplína plná nečekaných zvratů, překvapení a neustálého operativního zmatku a opakujících se problémů. Je ale nutné, abychom výrobu řídili tímto způsobem? Neexistuje způsob, jak do této oblasti vnést nějaký řád a efektivitu? Odpověď se skrývá pod pojmem Shop floor management.