Zde jsme pro Vás připravili seznam zajímavých logistických akcí , které pořádá buď přímo Komora logistických auditorů nebo někerý z jejich členů či spřátelených společností. Pořádáte akci, která zde chybí? Dejte nám o ní vědět.
Kanban v nákupu, výrobní kanban, vizuální nebo elektronické provedení kanbanu – výhodné tahové řešení pro řízení materiálových toků a dosažení toho, aby sledovaných zásob nebylo nikdy ani málo ani moc, ale prostě „akorát“. POZOR – to vše platí, ale musíme umět rozpoznat podmínky pro efektivní nasazení kanbanu (a také včas rozpoznat, kdy již platit přestávají) a zejména musíme umět jeho parametry korektně nastavit = spočítat!
Úspěch výrobních i obchodních firem je dnes podmíněn dobře fungující logistikou. Ovládnutí teoretického základu logistiky je nezbytným předpokladem pro její praktické rozvíjení. Akcelerace výkonu logistiky a minimalizace logistických nákladů je dobré postavit na spolehlivou výpočetní základnu.
Problémy byly, jsou a budou. Jsou součástí jakékoliv organizace. Spolupráce lidí, složitost procesů, nároky zákazníků, nestabilita, náhodné jevy to vše ovlivňuje vznik problémů. Základní úlohou pracovníků je vzniklé problémy řešit. Bohužel u toho často zústává a problémy se pouze “řeší”. Jen malá část z nich, se skutečně vyřeší. Ne každá organizace se zabívá řešením problémů systematicky. Řešení problémů je proces.
Trápí Vás vysoký objem skladových zásob? Stává se, že nemůžete vyrábět protože Vám chybí položky? Nakupujete díly podle skutečné potřeby, v požadovaných množstvích a termínech? Máte jasno v tom, kolik by těch zásob optimálně mělo být?
Logistika je nedílnou součástí soukromého i profesního života. Zatímco v tom soukromém se snažíme využívat všech dostupných prostředků a inovací pro zlepšení našeho života a s ním i životní logistiky, v profesní praxi často pokulháváme a inovací je často míněn nový graf, či další makro v excelu. Je to však vše? Co může nabídnout aktuální vývoj a výzkum? Co aplikovaná řešení a hlavně není nejdůležitější inovací změna pohledu a rozsahu logistiky vůbec?
Jak efektivně řídit to, co se děje se zbožím od dokončení výroby po předání zákazníkům? Jaké činnosti sem patří a jak je naplánovat a optimalizovat? Umíte odhadnout potřebu, velikost a rozmístnění skladů? Které faktory ovlivňují strategii distribuce a skladování? Kdo, kdy a v jaké míře nese riziko a náklady spojené s přepravou zboží od předávajícího ke kupujícímu?
Ať je společnost malá o jednotkách zaměstnanců nebo velká s tisíci pracovníky, je třeba vyrábět rychle, levně a efektivně. Jak vypadá efektivní systém výroby? Jak probíhá LEAN Transformace a jak se tvoří výrobní systém? Přijďte na jednodenní trénink našlapaný praktickými tipy pro štíhlou výrobu od našich zkušených lektorů.
Trápí Vás vysoký objem skladových zásob? Stává se, že nemůžete vyrábět protože Vám chybí položky? Nakupujete díly podle skutečné potřeby, v požadovaných množstvích a termínech? Máte jasno v tom, kolik by těch zásob optimálně mělo být?
Teorie úzkých míst (TOC – Theory Of Constraints) je mezi moderními koncepty řízení materiálových toků stálicí! Slovo“teorie“ zde neznamená akademické polemizovaní, ale veskrze praktický návod jak zvyšovat výkon výroby a prodeje při současném růstu produktivity práce. Teorie úzkých míst se stala podkladem pro nejúčinnější funkcionalitu plánovacích modulů informačních systémů, které jsou v současnosti k dispozici (tzv. „pokročilé plánování“). Přitom praktické uplatňování tohoto konceptu může začít mnohem dříve, než nastoupí podpora informačních technologií a výsledky se navíc dostavují okamžitě. Pojďme se ukázat, jak na to!
Dvoudenní průvodce celním řízením od A do Z včetně návazností na oblast DPH a dodací podmínky INCOTERMS. Pokud logistiku vnímáme jako soubor činností, jejichž úkolem je zajistit, aby bylo správné zboží ve správném čase, ve správném množství, ve správné kvalitě a se správnými náklady na správném místě, tak u mezinárodního obchodu se kromě balení, přeprav, skladování a pojištění nevyhneme celníkům. A to hned dvojím. Jak v zemi exportu, tak v zemi importu.