Nová rada KLA - co dělají v létě

Logistika může mít spoustu různých podob, to není nic nového, a všichni se s tím setkáváme každý den. Je úplně jedno zda jste skladník, vedoucí směny, výrobní operátor, vedoucí logistiky, ředitel logistiky nebo majitel firmy. Logistika je součástí Vašeho života, třeba když jedete na nákupy, plánujete dovolenou, řešíte naskladnění materiálu, nedostatek lidí na vychystání zboží nebo se Vám zastavila výrobní linka :-)

Minimálně v letních měsících máme šanci ty naše logistické znalosti a dovednosti využívat pro realizaci prázdninových aktivit, což je určitě příjemnější než vedoucímu reportovat co všechno se povedlo, nebo v horším případě nepovedlo.

Pokud Vás zajímá, co vlastně teď v létě dělají nový členové rady KLA, čtěte dál.

Tak třeba náš  dlouholetý předseda KLA, nyní u tedy už bývalý předseda, Tomáš Prstek, je součástí posádky plachetnice, která bude první zářijovou dekádu brouzdat vodami kolem Řeckých ostrovů. Nebude v tom sám, to by nebylo fér, takže se k němu přidal „náš interní markeťák“ Rudolf Malý a zakládající člen KLA Jaroslav Bazala. Oba jsou sice držiteli kapitánského průkazu, ale kapitánem byl demokraticky zvolen náš kolega logistik ze Slovenska Lubomír Košík. Posádka bude tedy mezinárodní. Úředními jazyky budou na palubě rovným dílem slovenština i čeština. :-))

Jaroslav Bazala, co by president Logistické akademie, dále nominoval do posádky dva dlouholeté lektory akademie, kterými jsou Aleš Kostka Petr Sysel. Oba zatím bez zkušeností s mořeplavbou, takže se dobrovolně ujali pozice plavčíků.

Každá správná posádka má kromě kapitána taky šikovného kuchaře, to aby nedošlo ke vzpouře, no a této role se ujal právě náš dlouholetý předseda Tomáš. Ostatní už se těší na jeho kulinářské dovednosti. Pokud se mu to povede, tak ho přihlásíme do další řady „Vaří celé Česko“ nebo aspoň „Prostřeno“, ale to je tajné, tak to nikde neříkejte.

A co další členové nové rady KLA v letních měsících?

Nový předseda Petr Jalůvka společně se svým dlouholetým parťákem ze společnosti Dynamic future Honzou Šlajerem neúnavně, léto ne léto, pracují na svých dynamických simulacích, které krůček po krůčku pomáhají už spoustě firem. V současné turbulentní době velká příležitost pro relativně rychlé hledání alternativních řešení. Věřím však, že nezapomínají i na odpočinek.  Z ověřených zdrojů jsme se dozvěděli, že Petr v těchto dnech čerpá energii kdesi v Chorvatsku ;-)

Logistický náčelník ve společnosti Skladon, Max Kovář, má v KLA pod křídly organizační sekci, to protože je zvyklý organizovat a efektivně zvládat všechny ty „divočiny“ v e-commerce . Nebojí se experimentovat a hledat nová řešení. K tomu všemu má důvěru svých šéfu a výsledky, ideální kombinace. Mohl tedy společně se svými kolegy v těchto dnech oslavit už sedmé výročí založení Skladonu a vskutku dynamický růst. Blahopřejeme. Zkusím si domluvit se šéfy Maxe schůzku a zjistit nějaké informace "pod čarou" o těch jeho kouzlech :-)

Tak nějak nevím co napsat o matadorovi KLA i české logistiky Ivanu Škaldovi, snad jen, že logistika společnosti TESCOMA, kde Ivan mnoho let působí, je dostatečným důkazem, jak se má logistika dělat, aby vše fungovalo jak „na drátkách“. Jeho propojení logistiky a informatiky ho předurčuje, aby měl v KLA pod kontrolou sekci informatiky. Jo a taky doufám, že už se mi konečně podaří Ivana přesvědčit na profilový rozhovor, kde se určitě dozvíme něco více ze zákulisí.

Nováček v radě KLA je Martin Čech, který srší nekonečnou energií a takovou porcí nápadů a aktivit, že je občas problém vše pobrat na první dobrou. Právě protože se nebojí neotřelých nápadů a neobvyklých pohledů na věc bude v tomto období zastřešovat metodickou sekci. I o něm si určitě již brzo budete moci přečíst více v profilovém rozhovoru. Hned po prázdninách se k nim totiž vrátíme.

Léto se sice přehouplo do druhé poloviny, ale i tak ještě spousta času na odpočinek, relaxaci a dobíjení baterek pro další, nejen, logistické výzvy.

zpět na seznam článků


Související členové