Profesní setkání logistiků 2018 se blíží

Sice teprve začal nový rok, ale věřte, že květen, měsíc každoročního Profesního setkání logistiků, tady bude co nevidět. Uteče to jako voda a vy si opět budete moci poslechnout zajímavé přednášející, kteří vás obohatí o nové poznatky z praxe a aktuální témata rezonující světem logistiky. Jak to bylo loni a jak to bude letos?

Jaké bylo Profesní setkání logistiků v minulém roce?

Profesní setkání logistiků 2017 proběhlo v podhůří Beskyd, což už samo o sobě značí, že se jednalo o vydařenou akci. Hlavním tématem bylo Inovace v logistice. Zahrnovalo v sobě velmi zajímavá témata, která si na míru ušili přední logističtí odborníci. Kdo nám dodal čerstvý vítr logistického vědění a čím nás obohatil?

Ing. David Holman, Ph.D. z Vysoké školy ŠKODA AUTO nám představil benchmarkingovou studii výkonnosti logistických systémů úspěšných firem zpracovatelského průmyslu. V rámci své přednášky položil velmi zajímavou otázku: Když většina výrobních firem implementuje Toyota Production Systém a skvěle zvládá jeho teorii, proč ve výsledku nikde nefunguje tak dobře, jako právě v Toyotě? A jaká byla odpověď? To si můžete přečíst zde → Report z profesního setkání logistiků 2017

Ing. Bazala, Ph.D, Alog. z Logistické akademie zavedl v průběhu setkání debatu o japonské metodě Kaizen neboli neustálém zlepšování. Z této debaty nám v hlavě nejvíce utkvěla slova: „Nevnucujme zákazníkovi, co umíme, ale co on potřebuje.“

Ing. Milan Hruška z BERGHOF SYSTEMS se chopil problematiky úzkých míst. Zmínil jednotlivé kroky pro odhalení úzkých míst a ukázal, jak s ním dále pracovat, abychom vyladili svou výrobu. Ing. Jan Šlajer z DYNAMIC FUTURE je odborník na prediktivní simulaci a tak si posvítil na trendy právě v této oblasti. Rovněž představil novinky vyvinuté DYNAMIC FUTURE. Přednášející Ing. Josef Černý z ICZ nám ukázal výhody systémových vozíků v rámci skladových prostor, jež jsou obohaceny o speciální software, díky němuž můžete velmi dobře optimalizovat pohyb vozíků po skladu.

Ján Košturiak z IPA Slovakia měl také velmi mimořádnou prezentaci, která se točila okolo inovací v podnikání. Byla nabitá praktickými příklady a ukázkami nových technologií, designu a robotizace. Ladislav Slámečka z KOMA MODULAR přiblížili MILANO EXPO 2015 jako projekt z pohledu logistiky. Detailně popsali celý průběh, přípravy i zainteresované strany. Přednáška Davida Staše, Ph.D. z VŠ ŠKODA AUTO se nesla v barvě zelené. Přišel totiž z pádnými důvody pro Green logistiku.

Jiřina Lebrová ze společnosti MAGNA zaplula do tématu IS. Jaký byl vývoj IS v logistice? Co nás čeká v budoucnu? Proč jsou logistické systémy zásadním prvkem řízení firmy? Odpovědi na tyto otázky jste se mohli loni dozvědět. Poslední z řady odborníků byl Roman Kratochvíl z NETTO Electronics. Právě on nám představil hlavní přednosti řízení a evidence výrobních a skladových procesů přes informační systém NETTO Control a že to jde i jednoduše online přes mobilní terminál.

Pokud by vás zajímalo detailněji, co všechno jsme se od řečníků dozvěděli, přečtěte si dva shrnující reporty, které vám ještě více přiblíží celý průběh akce.

Profesní setkání logistiků 2017 – report #1

Profesní setkání logistiků 2017 – report #2

Profesní setkání logistiků 2018

Kdo se zúčastní letošního setkání si zatím necháme pro sebe.. Nicméně již teď můžeme s jistotou říci, že to bude skvělá akce, kterou byste si neměli nechat ujít. Nejen, že se zde dozvíte plno zajímavých informací, jež vás posunou dále a rozšíří vaše obzory, ale rovněž v rámci setkání můžete diskutovat se všemi zúčastněnými, ostatně primárně k tomu tato akce slouží. Cílem je propojit všechny odborníky mající co do činění s logistikou, a vytvořit alespoň jednou v roce prostor, kde se všichni společně obohatíme o nové poznatky a zastavíme (což je někdy v logistice opravdu těžké).

I v roce 2018 se Profesní setkání logistiků uskuteční na překrásném místě. Dva dny protkané logistikými tématy budou příjemně ubíhat na beskydských kopcích. Hostitelem totiž nebude nikdo jiný, než oblíbený luxusní SPA hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích.

Profesní setkání logistiků 2018 pořádané Komorou logistických auditorů začne ve čtvrtek 17. května. Bohužel konec toto setkání také má, a to v pátek 18. května.

Nesmírně se už na tyto dny těšíme a tímto bychom vás rádi pozvali a vyzvali vás, ať si již dopředu rezervujete místo ve svém diáři. A pokud jste už nyní zvědaví, na co se budete moci těšit a co bude tentokrát hlavním tématem celého setkání, vyčkejte, budeme vás o konání akce postupně informovat.
 

zpět na seznam článků


Související členové