menu
„Pokud to nevidíte, nemůžete iniciovat změnu.“ To je pravdou v každém aspektu globálních zásobovacích řetězců. Faktem je, dokonce i v současném digitálním světě, že většina výkonných pracovníků v zásobovacích řetězcích netuší, co vše se děje v rámci jejich aktivit. Většina informací týkajících se globálních systémů se šíří prostřednictvím rozdílných a zpravidla technologicky chudých systémů či procesů.
V mnoha případech jsou tyto systémy externími systémy vlastněnými logistickými poskytovali jakožto třetími stranami, jako jsou například přepravci zboží. Pokud jsou informace decentralizované, je těžké odpovědět i na jednoduché otázky. Trvá příliš dlouho získat odpověď a pokud ji dostaneme, obvykle je nekompletní a nepřesná. Bez přístupu ke komplexním informacím v reálném čase váš byznys v podstatě jede poslepu.
Nacházíte se v situaci Hellerovy Hlavy 22; máte k dispozici kvanta dat. Ale potřebujete všechny tyto bity a byty digitálních dat zkrotit a využít pro svůj zásobovací řetězec.
Průmysl si léta stěžuje na kvalitu dat a výzkumy mu dávají zapravdu. Studie Deloitte z roku 2017 došla k závěru, že 49 % zástupců podniků považuje kvalitu dat za hlavní problém. Ale 42 % vidí příčinu v nedostatečné míře integrace těchto dat. Problém s kvalitou dat není pro nikoho novinkou, průběžně limituje ve vývoji mnoho podniků.
Vlna se ale obrací. Zásobovací řetězce se postupně digitalizují a data jsou vytvářena z široké palety zdrojů. Jsme daty doslova zaplaveni. Tento trend nazýváme Big Data – více a více dat proudí do informačních systémů a potřebují být uložena a standardizována. Se všemi těmito daty společnosti hledají poskytovatele, kteří data uloží, vytvoří v nich strukturu a umožní tak jejich využití.
Zde se uplatňují robustní Global Trade Management (GTM) platformy, které poskytují nejen pomoc s výkonem funkcí přeshraničního obchodu, jako je vyhledávání zdrojů, logistika nebo obchodní dohody, ale také konsolidované úložiště historických dat, posvátný záznam všech globálních obchodníků.
Nyní můžete ovlivnit analýzu zásobovacích řetězců – proces strukturování a filtrování dat způsobem, který umožňuje vaší organizaci vykonávat klíčová akceschopná rozhodnutí. Analytika vám pomůže porozumět minulosti, takže můžete předvídat budoucnost s větší přesností a vyhnout se tak nesčetným rizikům, které se v globálním byznysu vyskytují.
Analýzy zásobovacích řetězců jsou prostředky ke zdokonalení strategií naprosto klíčových pro obchod. Pokud tato data, v kombinaci s dynamicky se měnícími sazbami a informacemi o regulacích a opatřeních, jsou standardizována a strukturována analytickými nástroji, stávají se mocným konkurenčním prostředkem.
Analýza zásobovacího řetězce je často užívána pro snižování nákladů rozborem veškerých vložených nákladů na jednotlivé prvky celkové rovnice.
Analytické nástroje jsou často využívány pro odhad vhodného času doplnění zásob založený na časovém průběhu výroby a historických zásobovacích informacích.
Také mohou být využity pro identifikaci nejvhodnější lokace pro vyřízení objednávky, aby bylo vyhověno okamžitým prodejním požadavkům nebo pro nalezení vhodného zdrojového regionu, kde lze optimalizovat programy pro budoucí objednávky.
Zásobovací průmysl se mění spolu s vývojem technologií, tak může pomoci držet společnosti nad vodou. Lídři v oboru se rozhodli pro budoucnost založenou na datech. Abyste si zachovali konkurenceschopnost, i vaše společnost bude muset zapojit data a analytiku. Tradiční systémy, které uchovávají data nespojitě, nebudou schopny udržet krok s rychlostí pokroku.
Prostřednictvím digitalizace dat platformy pro technologická řešení umožňují lepší spolupráci, automatizaci a analytiku. Tyto schopnosti přinášejí zvýšení efektivity, snížení míry rizika a rychlejší hbitější zásobovací řetězec.
Většina společností, bohužel, má stále problémy transformovat své globální zásobovací řetězce do konkurenční výhody. Nezůstávejte pozadu za trendy digitální éry, začněte hned teď s budováním budoucnosti svého zásobovacího řetězce!