BONAVITA spol. s r.o. - logistická studie distribuce zboží

Rok zpracování: 2016

Odvětví: Potravinářský průmysl

O společnosti:

Společnost BONAVITA, spol. s r.o. byla založena v roce jako 1991, jako rodinná společnost, kterou je i v současnosti. BONAVITA je přední českou potravinářskou firmou, zabývající se výrobou a prodejem výrobků racionální výživy a výrobků, které svým složením pomáhají lidem dodržovat zásady správné výživy. Slovo „BONAVITA“ je latinského původu a ve volném překladu znamená „DOBRÝ ŽIVOT“.

BONAVITA má ve svém portfoliu širokou škálu výrobků, do které patří: snídaňové cereálie, müsli, ovesné kaše, cereální, ořechové a müsli tyčinky, cereální nápoje, trvanlivé pekařské a pufované výrobky, popcorn, těstoviny a sójové potraviny (alias sójové „maso“). Současná BONAVITA z hlediska výroby cereálií nemá v České republice konkurenci a v evropském měřítku patří v tomto ukazateli ke špičce.  BONAVITA má nyní 2 výrobní závody v ČR a 1 na Slovensku. BONAVITA není aktivní jen v ČR, přibližně 50% jejího obratu tvoří export. Mezi její hlavní exportní destinace patří například: Slovensko, Maďarsko, Polsko, Bulharsko, Itálie, Chorvatsko, Řecko, Německo, Rakousko, Švédsko, Litva, ale i exotické země mimo EU. BONAVITA neustále modernizuje svůj hlavní výrobní závod ve Vidovicích a snaží se zvyšovat kvalitu výroby v souběhu s vývojem nových a zajímavých výrobky, které její zákazníci ocení.

 

Cíle projektu:

Cílem projektu bylo na základě detailní analýzy současného stavu navrhnout systém změn, které povedou ke snížení jednotkových nákladů na distribuci zboží za současného plánovaného výrazného navýšení objemu prodeje zboží. Doplňujícím a dílčím zadáním potom bylo zpracování standardizované dokumentace k případnému výběrovému řízení strategického dopravce.

 

Řešení:

Ze zdrojových dat obsahujících detailní informace o objemech a směrech distribuce a interních manipulacích byla zpracovaná variantní řešení distribuční sítě se zakomponováním interních bodů výroby a distribuce a to i graficky. Na základě doplňujícího požadavku byly zpracovány dokumenty RFI (Request for Information)a RFP (Request for Proposal)včetně příloh a parametrického časového harmonogramu projektu.

zpět na případové studie


Související členové