16.05.2024, SPA Hotel Lanterna, Velké Karlovice

Profesní setkání logistiků 2024

Vstupní téma Nová role člověka v logistice v překotném světě deglobalizace a umělé inteligence
Termín konání 16. 05. 2024 - 17. 05. 2024
Místo konání SPA Hotel Lanterna, Velké Karlovice
Odborný garant Petr Jaluvka, prezident KLA
Cena akce 5700 Kč

Program Profesního setkání logistiků 2024


Plánování dopravy vs AI. Stačí Vám podobnost? Co když optimální řešení není to nejhezčí?

Tomáš Pajonk, jednatel společnosti Solvertech, vývojář matematických algoritmů

AI bude nesporně extrémně užitečným pomocníkem v mnoha oblastech, včetně logistiky. Nicméně je třeba zdůraznit, že se jedná pouze o jeden z řady matematických modelů využívaných pro řešení logistických výzev. Nejedná se ani o jedinou, ani o vždy nejefektivnější možnost. Pojďme se na praktických příkladech z plánování (nejen) rozvozů, zamyslet, jaký, kde může mít AI přínos a kde na ustálené metody ještě nemá. 
 
Tomáš Pajonk po studiích začal pracovat na softwarových projektech týkajících se dopravních úkolů pro tehdejší britskou společnost MapMechanics, kde poprvé vyvinul algoritmus pro dynamické plánování tras rozvozu léků pro seniory. Dnes již patnáctým rokem vede společnost Solvertech, ve které mimo pozice jednatele stále ještě programuje a rozvíjí vlastní řešení.

Zavedení kiosků pro odbavení řidičů nákladních vozidel a vše co s tím souviselo.

Kryštof Walica, Třinecké železárny


Každý den do Třineckých železáren vjíždí stovky nákladních vozidel pro zajištění vstupů nebo pro odvoz
našich výrobků. Omezená kapacita parkovišť a komunikací a s tím související dopravní komplikace na
samotném vjezdu do „werku“ nás donutily hledat řešení pomocí digitalizace a automatizace. Byli jsme
nuceni zoptimalizovat vše co se dalo. Využíváme čarové a QR kódy pro odbavení řidičů a vozidel. Vytvořili
jsme systém trasování s dojezdovými místy. Řidiči neztrácí zbytečně čas, my máme data. Můžeme řídit,
kontrolovat, zlepšovat.


Tento projekt nás upevnil v tom, že odvážné myšlenky a cíle lze dosáhnout vždy když se vytvoří nadšený
tým pro změny podpořený vedením.


Nová role člověka v logistice v překotném světě deglobalizace a umělé inteligence aneb Návod k použití letošního Profesního setkání logistiků.

Tomáš Prstek, jednatel SALSO

Po skončení prezentace budete suverénně ovládat všechny odborné termíny, o kterých se pak bude na Profesním setkání logistiků celé dva dny mluvit. Budete vědět co je to globalizace a deglobalizace, a jaký je rozdíl mezi umělou inteligencí a přirozenou hloupostí. Společně se také zaměříme na logistiku, a v neposlední řadě si posvítíme na člověka. Jako bonus získáte originální recept na mexické jídlo, protože láska prochází žaludkem.
 

Tomáš Prstek, jednatel společnosti SALSO, s.r.o., začínal svou kariéru jako plánovač předvýroby. K výrobě se už nedostal, protože přestoupil k finančníkům, posléze k řezníkům, až nakonec, přesně před dvaceti lety, spoluzaložil SALSO, kde se věnuje logistickému poradenství. Také pár let předsedal ambicióznímu spolku Komora logistických auditorů. Vášnivý čtenář, nedobrovolný zahradník, příležitostný lodní kuchař a nezastavitelný večírkový kytarista, který se celý život pohybuje v magickém trojúhelníku víno – ženy – zpěv. 

 


Správné a rychlé rozhodování - to je to, oč tu běží

Jana Pelcová, Certifikovaná transformativní koučka a lektorka Psychology of Mind

Nestabilní prostředí, rychlé změny, nepředvídatelné okolnosti, neustálý tlak a velký stres - tohle je každodenní realita v logistice.
Jak to všechno zvládnout a přitom se nezbláznit?
Přijďte odhalit tajemství lidské mysli, porozumět tomu, jak fungujeme, a objevit jednoduchost rozhodování. Získáte tak možnost zařadit klid a tvořivou pohodu do všech svých dalších dnů.

Jana Pelcová je certifikovaná transformativní koučka a lektorka Psychology of Mind se věnuje obchodu, vedení a řízení lidí v různých odvětvích přes čtvrt století. Víc než 20 let tyto své zkušenosti předává i ostatním. Specializuje se na koučování manažerů a obchodníků v jejich přirozeném prostředí a získanými poznatky pak obohacuje i své vzdělávací semináře. Ty bývají velmi praktické, navíc hravé, interaktivní a plné humoru.
Pokud se nechcete jen naučit další dočasně účinnou techniku, ale objevit principy, jakými fungujeme v obchodě, při vedení a řízení lidí nebo i v běžném životě, jsou právě setkání s Janou Pelcovou pro vás to pravé.
https://www.linkedin.com/in/jana-pelcová/


Jak objevit příležitosti pro AI ve vaší firmě

Václav Adamec
Business Operations Director Gaussalgo.com

Co je AI, jak funguje, co (ne)umí a kde hledat příležitosti pro její využití právě u vás ve firmě? Zjištěte více o technologii, kterou mediální prostor redukoval na ChatGPT, ale ve skutečnosti nabízí mnohem širší využití v různých průmyslových odvětvích. Segmentace, augmentace, strojové vidění - to je jen část výčtu schopností, kterými dnes umělá inteligence disponuje, a které mohou právě pro vaši firmu znamenat klíčovou konkurenční výhodu, pokud je budete umět správně a včas použít.
 
Václav Adamec, obchodní ředitel české společnosti Gauss Algorithmic, sbíral své pracovní zkušenosti ve veřejném, soukromém i neziskovém sektoru. Své znalosti z výrobního průmyslu, chytrých měst, energetiky, výzkumných a dotačních projektů využívá neustále i v posledních 6 letech, které tráví v oblasti AI a datové analytiky. Gauss Algorithmic od svého založení v roce 2013 získala důvěru více než 30 globálních organizací a za posledních 6 let firma také obdržela 5 ocenění za inovace.
 

Jak vybudovat odolný dodavatelský řetězec v době turbulentních změn? Nejlepší praxe automobilového průmyslu

prof. Ing. Radim Lenort, Ph.D.
vedoucí katedry řízení výroby, logistiky a kvality, Škoda Auto Vysoká škola

Přednáška nabídne strategický rámec tzv. odolných kompetencí, jejichž vybudováním může čelit logistika a dodavatelský řetězec stále častěji se objevujícím krizím a neočekávaným událostem. Strategický rámec vznikl na základě úzké spolupráce expertů Škoda Auto Vysoké školy o.p.s. a útvaru Logistiky značky Škoda Auto a.s.


Bez logistiky

Ing. Miroslav Pechánek
ředitel logistiky, TAWESCO s.r.o.

Krátké zamyšlení nad potřebou logistiky ve výrobní společnosti a tvorbou logistického oddělení od začátku ve společnosti Tawesco s.r.o.


Program:

 


Pozor - v ceně není zahrnuto ubytování. Každý účastník si ubytování zařizuje sám. Pro zájemce o ubytování v hotelu Lanterna je připravena speciální cena, proto neváhejte o ni zažádat. rezervace prosím řešte telefonicky s recepcí Lanterna  571 477 301.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

zpět na seznam akcí