Profesní setkání logistiků 2017 - REPORT #2

 

Abychom vás neochudili o nic, co se událo na Profesním setkání logistiků, řekneme vám, které další zajímavé přednášky byly na programu. 18. 5. do beskydského SPA hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích dorazila zvučná jména, která měla co říct. Podívejte se, co jste zmeškali, a proč příští rok na toto jedinečné setkání určitě přijít. Jistě to bude ještě lepší! Ostatně jako každý rok.

Setkání na téma Logistika v praxi zahrnovala ve zkratce tyto poutavé přednášky:

Nový svet podnikania a inovácie

Přednášející: Ján Košturiak – IPA Slovakia

Ján Košturiak představil na příkladech inovace, které zaštiťuje firma IPA Slovakia. Ukázal několik zajímavých projektů, na kterých se podíleli a objasnil, jakou přidanou hodnotu to má pro zákazníky.

Ján Košturiak

Inovace v podnikání neznamená jen nové produkty,...

... postupy výroby, ochranu životního prostředí, nové vybavení a mnohé další faktory. Jedná se také o organizaci práce, která ve výsledku eliminuje množství práce a vše v podniku se rázem stane o mnoho efektivnější.

A co je budoucnost podnikání? Big Data, Clouds, Neural Network, Cobot, Artificial Intelligence a spousta dalších. Že nevíte, co tyto pojmy znamenají? Příští rok neváhejte a zúčastněte se setkání profesionálů – dá vám přehled, nadhled a ukáže budoucí možnosti. Jak bylo uvedeno na jednom ze slidů prezentace:

„Neohrozujú nás zmeny, ktoré prichádzajú, ale naša nepřipravenosť na ne.“

A to je jen malý střípek z mimořádné prezentace plné praktických příkladů. Přednáška totiž byla doslova nabitá ukázkami zajímavých nových technologií, designu, robotizace, ale i náhledů do lidské mysli.

Aspekty logistiky – MILANO EXPO 2015

Přednášející: KOMA MODULAR

Tato přednáška přiblížila MILANO EXPO 2015 jako projekt z pohledu logistiky. Co vše je potřeba z hlediska technického, časového i z pohledu řízení. Kdo se na projektu podílel a koho bylo nutné zainteresovat. Nahlédli jsme také do tvorby rozpočtu, který nebyl složen zrovna z malých částek. O to více bylo zajímavé zjistit, jak vše udělat a nastavit tak, aby procesy šlapaly, jak mají, bez sebemenšího zádrhelu.

KOMA Modulat - EXPO pavilón

Pak už následovala spousta fotografií z celého průběhu příprav a obdiv k dokonale promyšlenému a vizuálně bravurně zvládnutému výtvoru z dílny KOMA MODULAR. Mj. na této zakázce se v rámci prediktivní simulace pohybu osob po expozici podílelI také další členové Komory logistických auditorů a sice Petr Jalůvka a Jan Šlajer z DYNAMIC FUTURE.

Zelené inovace v logistice automobilového průmyslu

Přednášející: David Staš, Ph.D. – VŠ ŠKODA AUTO

David Staš z VŠ ŠKODA AUTO

Další přednáška, která stála za vidění, se týkala zelených inovací v logistice automobilového průmyslu, se kterou předstoupil David Staš. Zaměřil se na důvody pro zelené inovace, Green logistický audit, vyhledávání a zavádění zelených inovací, příklady inovací a hodnocení výkonnosti Green logistiky na emise CO2.

IS v logistice

Přednášející: Jiřina Lebrová - MAGNA

Jiřina Lebrová

Jaký byl vývoj IS v logistice, co nás čeká v rámci IS v budoucnu a jak je správně optimalizovat – s tímto zajímavým tématem přišla Jiřina Lebrová. Tato profesionálka objasnila, jaký význam mají logistické systémy a proč jsou efektivním pracovním nástrojem a zásadním prvkem řízení firmy. Vedle snížení vázaného kapitálu a modernizace skladovacích prostor existuje spousta dalších důvodů, které odhalila právě paní v této přednášce.

Výrobní vážní informační systém

Přednášející: Roman Kratochvíl – NETTO Electronics

Roman Kratochvíl

Roman Kratochvíl z firmy NETTO Electronics všem přítomným na setkání ukázal výhody výrobního informačního systému. Například jaké jsou hlavní přednosti řízení a evidence výrobních a skladových procesů řízených přes NETTO Control. A že už to vše lze kontrolovat nejen přes PC, ale jednoduše i online přes mobilní terminál.

Nezapomeňte si poznačit termín dalšího Setkání: 17.-18. 5. 2018.

Čtěte také první část reportu >>

 

 

zpět na seznam článků