Celnictví jako nedílná součást logistiky: Logistická akademie

Mezinárodní obchod není tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát. Při přepravě zboží přes hranice může nastat celá řada situací, které vám zkomplikují obchodování, nebo ho dokonce mohou zhatit úplně. Abyste byli vždy připraveni a nic vás nezaskočilo, spouští Logistická akademie (prezident LA je člen KLA) od března tohoto roku užitečný kurz pod názvem Celnictví jako nedílná součást logistiky.

Komu je kurz určen

Kurz je určen manažerům exportních a importních firem, ať už se jedná o manažery logistiky, dopravy, nákupu nebo expedice. Všichni, kteří přijdou do styku se zbožím zasílaným přes hranice, by měli mít přehled, jak to chodí v zemi exportu i v zemi importu. Tak lze snadno předejít nedorozuměním, nevědomosti o právech a povinnostech a nepříjemným zpožděním dodávek.

Co vám kurz přinese

2 dny nabité praktickými informacemi a tipy. Provedeme vás celním řízení od A do Z včetně návaznosti na oblast DPH a dodací podmínky INCOTERMS. Abyste při mezinárodním obchodu nepřišli o čas, náklady a měli přehled o všech možných omezeních, naučíme vás vše důležité:

Nepodceníte-li přípravu na mezinárodní obchodování, nic vás nepřekvapí a vy tak ušetříte drahocenný čas i peníze. A ostatně o to přece v logistice jde – doručit správné zboží, ve správném čase, ve správném množství, ve správné kvalitě, se správnými náklady a na správném místě. Tento kurz vám pomůže se zorientovat v celních otázkách tak, aby vše šlapalo jako hodinky i za hranicemi České republiky.

Logistická akademie

Místo, kde můžete prezentovat a předat své dosažené znalosti a dovednosti v logistice, a získat některý z logistických titulů. Stejně tak místo, kde můžete potřebné znalosti a dovednosti naopak získat od špičkových lektorů. Logistická akademie toho ovšem nabízí mnohem více.

Komora logistických auditorů

Sdružujeme auditory logistiky, chráníme a prosazujeme jejich oprávněné zájmy a garantujeme odbornou úroveň provádění logistických auditů. Jsme vrcholovým garantem logistické odbornosti v ČR a dohlížíme na Logistickou akademii. To jsme my.

 

 

zpět na seznam článků


Související členové