Dynamický Petr

Ahoj Petře, jsi další, koho bych rád vyzpovídal pro náš web Komory logistických auditorů. 

Jednotné číslo je v tomto případě třeba nahradit množným číslem, neboť si souhlasil, že se zapojí i Tvoje rodina, tak snad nebude nikdo litovat :-)

Pokud někdo bude, tak možná Ty. :-)

Připrav se hned na začátku na malou přehlídku dárků, které k nám do Ženklavy donesl Ježíšek.

Na to já se právě těším. Původní prosincový termín jsme přesunuli na leden s předpokladem, že už to nebude distančně. Což tedy úplně nevyšlo, ale i tak jsem rád, že jste si udělali čas. No a hlavně uvidím ty dárky. Tak jdeme na to.

Děcka jsou připravená, tak koukej, Rudolfe, možná si dělej i poznámky, ať na nic nezapomeneš!

Tedy u Vás museli být všichni úplně vzorní, především děti. Všechna ta zvířátka (například medvěd čumáček nebo kůň – oba z plyše raději doplňuji), létající víla, bojující roboti, autodráha atd. atd. 

To se musel Ježíšek pěkně nadřít.

Zřejmě je Ježíšek výborný logistik :-)

Výborný úvod, vlastně teď mám otázky hlavně k těm dárkům, ale třeba se to v rámci rozhovoru poddá a dostane se i na logistiku :-)

Začneme zlehka.

Jak si užíváte současnou sněhovou nadílku? Kdo uklízí sníh?

Momentálně žádný sníh není, protože skoro všechno roztálo, ale když byl, uklízela maminka, hlásí děti. Tatínek je často na pracovních cestách. 

Děcka tak nějak po odborném výkladu maminky nechápou, co je na té jeho práci tak složité. 

Nicméně hlavní „problém“ je nyní krtek na zahradě, tedy alespoň dle Františka. Probíráme tedy akci s názvem krtek. Následně děcka odbíhají k důležitějším činnostem. Budou se asi průběžně vracet. :-)

Dagmar, mohu se Tě zeptat? 

 „Motá“ Petr logistiku i do rodinného života? Myslím jako plánování, řízení zásob, layout ve skříních, dynamické simulace a tak :-) ?

No úplně to nepřehání, ale čas od času přijde s dotazy.

Jak často toto bereš do ruky? Jak to máš daleko ke stolu? Proč máš toto na horní polici? No a takové ty jiné otázky z auditů :-D

Po těch letech soužití s logistikem je to vlastně taková hra na optimalizaci domácnosti podle nejnovějších trendů. Dynamická simulace prakticky probíhá každý den, není však virtuální, ale běží v reálu.

Máš k tomu Petře něco, nebo to prostě přejdeš mlčením?

Mlčet nebudu. Chci říci, že souhlasím :-)

Petře já o Tobě vím, že kromě „provozu a údržby kolejových vozidel“ jsi na VŠB-TU vystudoval i učitelství.  To byla příprava na velkou rodinu?

No vidíš, to mě tenkrát nenapadlo, ale asi to byla dobrá průprava, jak zvládat organizaci velké rodiny.

Úsměvy a krátká debata o zvládání časového rozvrhu rodiny profesionálním logistikem, ale zrovna mi přestala psát tužka. Přesuneme se na další téma.

Kdy tě zlákalo umění či věda logistiky? 

Rudolfe, ono to celé vlastně začalo už na škole, přes nástroj dynamické simulace WITNESS. Byl jsem na stáži u Forda (bývalý Autopal), a tam jsem měl jako vždy štěstí na lidi. Moje průvodkyně praxí mě seznámila s Witnessem, moje zvídavé dotazy byly přesměrovány na Honzu Daňka z Humusoftu, jehož otec byl profesorem na Institutu dopravy VŠB-TU. 

A když ŽDB a.s. hledalo na Institutu studentíka na práci s Witnessem, tak oslovili mne, páč to nikdo jiný neuměl. 

Jen tak pro zajímavost, do ŽDB mne přijímal kolega a kamarád z KLA Roman Klepek. A pak už to šlo ráz na ráz. ŽDB šlo do kytek a z jeho popela vyrostlo DF :-)

Jako asi dobrý popel, to je jak eukalyptus, ten také potřebuje pro svůj život oheň. OK, tedy, a proč se Vaše firma jmenuje Dynamic Future?

To si dodnes pamatuji, jak jsme tehdy seděli (Honza, Leo, Petr, Roman) na Dodavatelském závodě ŽDB, v kanceláři u Romana a přemýšleli, jak se budeme jmenovat. Padly jména jako 1.logistická, různé variace našich jmen – třeba první dvě písmena z křestních jmen, což jsme shledali jako příliš futuristické :-)

Jako teď jsem si to přečetl v tom pořadí nahoře a nevím, zda zrovna futuristické :-D

A protože jsme byli mladí futurističtí a hlavně dynamičtí, tak jsme si to po několika hodinách dali do názvu.

Váš dům má neuvěřitelnou atmosféru a asi to bude také tím, že jsi Petře tak trochu kutil (tedy větší trochu), a spousta věcí zde má punc Tvých rukou.

Jo, jsem takový kontinuální objevovatel a zkoušeč, prostě mě baví zkoušet nové věci a pořád se někam posouvat. Navíc mám vždy obrovskou radost, když se něco povede a zpříjemní nám to život. No a Dagmarka mě v tom podporuje, co více si může mé srdce objevitele přát.

Jenže ono to není jen tvým kutilstvím, je tu prostě taková celková pohodová atmosféra, kterou si společně všichni vytváříte. K tomu všemu u Vás obvykle voní čerstvě pražená káva (vím to, protože už jsem u Vás byl). 

Jak se logistik dostane k pražení kávy, nebo spíše Dagmar?

Jak Rudolfe víš, moje životní filozofie je postavená tak, že nic není náhoda. To jsem takhle jel s předsedou Tomem z Hradce Králové a on mi cestou povídal o kamarádovi, který si doma praží kávu. Dojel jsem večer domů, nemohl jsem po náročném dni usnout, vzpomněl jsem si na zajímavý příběh, v jednu v noci objednal zelenou kávu a za tři dny jsem pražil :-)

Prostě dynamické řešení s jasným náhledem do budoucna (to aby tam bylo i to future) :-)

A když jsme si koupili skutečnou pražičku, tak jsem to přehodil na Dagmarku.

Děcka, co všechno Vám taťka logistik plánuje? Nebo mu plánujete spíše vy? :-)

Taťka se snaží mít vše pod kontrolou, všichni se u toho smějí, jen mu to občas nejde. My a maminka se mu však snažíme pomáhat a potom je to vše super. Poslední příklad byl, když měla maminka narozeniny a taťka trochu stresoval, aby bylo vše na 100% a nějak se nemohl dopočítat taštiček s dárky. Nakonec však bylo vše úplně krásné a maminka dokonce plakala. František dodává, pro jistotu, že štěstím. Zase se všichni smějí. Smích vlastně v tomto domě neutichá nikdy.

Hele Petře, ještě jsme moc nemluvili o Komoře a logistiku jsme probrali spíše rodinnou, ale o tom to možná je, logistik umí být i člověk.  Když se však zeptám, co Ti profese logistika dala či vzala, nebo spíš můžeš trochu zavzpomínat na těch 13 let, co jsi v KLA (jo jo tak dlouho to je), co tě napadne jako první?

První? Jak ses dostal do Komory ty, Rudolfe?  

Ale no tak, ptám se já :-)

Určitě mi naskočí dobrá parta. Teď jsme měli kulaté výročí Dynamic Future, takže jsem procházel spoustu fotek. Zjistil jsem, že se mi tak nějak propojuje Komora, Profesní setkání, Dynamic a společným jmenovatelem je fakt ta parta. 

Jo a taky na Těch prvních fotkách mají prakticky všichni bohaté kštice tmavých vlasů, což už dnes úplně neplatí, ale ten duch kamarádství a party tam je, alespoň za mě, stále. 

To jsi řekl pěkně.

A teď ještě k tomu dávání a braní.

Určitě mi přivála do cesty spoustu zajímavých lidí, přičemž někteří jsou vlastně dnes už i kamarády, nejen kolegy či zákazníky. 

Kdybych měl říci alespoň jednu věc, kterou mi vzala, tak iluzi, že pravda vždy vítězí. Obrazně řečeno, ale mám tím na mysli sílu argumentace, ochotu pochopit toho druhého a skutečně pak hledat něco mimo svoje ega. 

Takže zpětně „pravda ne vždy vítězí, někdy vítězí ego“  :-)

Je to tak, ale když si to člověk uvědomí, tak i s tím se dá žít, myslím :-)

Asi zbytečná otázka, ale má k tomu někdo něco z rodiny? Slovo si bere maminka Dagmar.

Potvrzuji je to tak. Pomáhá nám společné vědomí, že atmosféra doma a v práci se sice ovlivňují, ale musí to mít své meze a ty my máme tak nějak přirozeně nastaveny a funguje nám to.  

Teda čas hrozně běží, moc díky za šanci se s Vámi zase potkat, byť virtuálně. Přeju Vám ať atmosféra tohoto domu a domácnosti je vždycky taková pohodová a budu se těšit na další šanci se s Vámi potkat tak nějak normálně jako lidi a kávu s něčím na zub si dát společně. No a třeba se někdy přijedete podívat i do kraje Pardubického, kam Vás určitě zvu. 

Tady zachycení okamžiku, jen některá děcka jsou zrovna někde v pohybu mimo záběr.

zpět na seznam článků


Související členové