Život logistika mimo korporát

Hned na úvod musím říci, že pokud není člověk „samo-úkolovací“ tzn., neumí si neustále hledat nějakou smysluplnou činnost, tak pro něho bude o dost jednodušší, když si bude budovat svojí pozici v rámci korporátu. Tam je mu povětšinou nějaká práce přidělena a často i s návodem, jak jí udělat. Nechci, aby to vyznělo, že bojuji proti korporátu, to ani náhodou, protože jsem se spoustu, a spoustu věcí, které dnes umím a znám naučil právě tam, ale je třeba umět říci i B nebo C. 

Korporátní struktura umožňuje občas tak trochu vypnout a svézt se s proudem, taky Vám zaplatí i dny kdy oficiálně nemusíte pracovat (dovolená) nebo nemůžete pracovat (odstávky apod.).

Tohle Vás na „volné noze“ nečeká, s tím opravdu nepočítejte. Tady je to prostě tak, že za práci co odvedete, dostanete i zaplaceno, tedy v ideálním případě. Nemáte se za koho schovat, na koho přenést zodpovědnost, tady se jede na vlastní triko se vším všudy. Musíte se také snažit orientovat v nikoliv zrovna jednoduchém právním systému osob samostatně výdělečně činných :-) a zejména v nikdy nekončících změnách. No a to Vám nikdo nezaplatí, spíš se může stát, že Vám to někdo spočítá :-), takže na to opravdu pozor.

Na druhou stranu si můžete svůj čas organizovat dle svých priorit, a pokud máte časové náročné koníčky, jako je třeba cestování, což je i můj případ, je to ideální příležitost vše správně propojit. Ano musíte se snažit, aby na cestování zbylo dost peněz, ale pokud nevyužíváte služeb předražených cestovních kanceláří a nepotřebujete bydlet zrovna v Hiltonu, tak mohu cestu k nezávislosti jen doporučit. 

Můžete být sami sebou, zato to přece stojí, to se penězi vyvážit nedá.

 

              Dvě podoby nezávislého logistického poradenství. To jen na odlehčení.

 

 

 

 

 

 

 

zpět na seznam článků


Související členové